piątek, 20 marca 2020

Wizyta Kate i Williama w London Ambulance Service Trust Centre + więcej

Dzisiaj książę William i księżna Kate odwiedzili London Ambulance Service Trust Centre  w mieście Croydon.


Celem wizyty było podziękowanie personelowi za ich ciężką pracę i poświęcenie.
Podczas rozmowy opowiedziano parze książęcej w jaki sposób społeczeństwo może zasięgnąć rady w trudnej sytuacji dzwoniąc na numer alarmowy 111. Organizacja apeluje do społeczeństwa, aby dzwonili na numer 111, tylko i wyłącznie wtedy, gdy coś złego się dzieje, bo nieprzemyślane telefony mogą sprawić, że ktoś nie otrzyma pomocy i zakończy się to tragicznie.
Kate i William uważnie słuchali, tego co pracownicy mają im do powiedzenia, pokazano im również, jak wygląda ich praca. Książę i księżna mimo panującej na całym świecie pandemii starali się uśmiechać i żartowali z personelem.
Co ciekawe książę William spotkał byłego pracownika z Pałacu Buckingham, który opowiedział mu o tym, że księżna Diana wraz z innymi odbierała telefony i była bardzo poruszona sytuacjami w jakich postawiło ludzi życie. Paula White powiedziała księciu, jak zachowywał się jako dziecko, na co ten rozbawiony odparł : Na prawdę byłem aż tak nieznośny?
Książę zabrał również głos w sprawie pandemii koronawirusa:
 "Ostatnie tygodnie i ostatnie dni były, co zrozumiałe, niepokojące z powodu dalszego rozprzestrzeniania się koronawirusa. Ale zdarza się tak, kiedy zdajemy sobie sprawę, jak bardzo NHS reprezentuje to, co najlepsze w naszym kraju i społeczeństwie - ludzie ze wszystkich środowisk i środowisk o różnych doświadczeniach i umiejętnościach, dążący do wspólnego dobra. Personel NHS i pracownicy pogotowia ratunkowego reagują nie tylko na potrzeby społeczeństwa, ale - podobnie jak my wszyscy - martwią się o swoje rodziny, przyjaciół i bliskich. Potrzebują naszego wsparcia tak samo, jak my ich ”.
Księżna Kate miała na sobie marynarkę Marks & Spencer.


Jak wiadomo pandemia koronawirusa rozprzestrzenia się po świecie w zastraszająco szybkim tempie.
Królowa Elżbieta II kilka dni temu wydała oświadczenie, z którego wynika, że ona i książę Filip są już w Windsorze, gdzie zaczęli już przygotowania do Wielkanocy. Jak wiadomo królowa, książę Filip, książę Karol i księżna Camilla są to już ludzie starsi i najbardziej narażeni na śmierć z powodu koronawirusa. Mówi się, że już tylko książę i księżna Cambridge oraz hrabia i hrabina Wessex zostali do wypełniania obowiązków w tym trudnym czasie. Myślę, że obie pary wypadną jak zwykle perfekcyjnie i królowa będzie z nich dumna.

      


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Proszę o wyrażanie swojego zdania z szacunkiem.
Jeśli to czytasz, miłego dnia :)

Copyright © Księżna Kate , Blogger